Ayakkabıdan nasibini almış 10 önemli siyasi insan

2008 siyasiler için dönüm noktası oldu. o yıl ABD Başkanı George W. Bush’a Irak’ta atılan ayakkabı siyasetçilerin korkulu rüyasına dönüştü. İşte dünyada son 7 yılda ayakkabıdan nasibini almış 10 önemli siyasi figür.

Yazar : Editör Görüntülenme : 2984

İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad (6 Mart 2009) .. İran'da Urmiye şehrini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad'ın konvoyu yaşlı bir adama çarpıp yoluna devam etmesi ardından öfkeli halk Ahmadenijad'ı protesto etti. Protestocular arasından İran liderine ayakkabı fırlatıldı.


İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad (6 Mart 2009)

.. İran'da Urmiye şehrini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad'ın konvoyu yaşlı bir adama çarpıp yoluna devam etmesi ardından öfkeli halk Ahmadenijad'ı protesto etti. Protestocular arasından İran liderine ayakkabı fırlatıldı.

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir (Ocak 2010) ... Kanlı lider Ömer el-Beşir, Sudan başkenti Hartum'da yaptığı bir konuşma esnasında ayakkabı saldırısına uğramıştı. Beşir, 4 Mart 2009 tarihinde Savaş Suçları Mahkemesi'nce Darfur'daki çatışmaların sorumlusu olarak resmen suçlanmıştı.


Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir (Ocak 2010)

... Kanlı lider Ömer el-Beşir, Sudan başkenti Hartum'da yaptığı bir konuşma esnasında ayakkabı saldırısına uğramıştı. Beşir, 4 Mart 2009 tarihinde Savaş Suçları Mahkemesi'nce Darfur'daki çatışmaların sorumlusu olarak resmen suçlanmıştı.

Pakistan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zardari (7 Ağustos 2010) .. Pakistan'ın en güçlü ismi Asif Ali Zardari'ye, İngitere'nin Birmingham şehrindeki Pakistanlılara hitap ederken 50 yaşında Sardar Shamim Khan tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırgan ceza almadı.


Pakistan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zardari (7 Ağustos 2010)

.. Pakistan'ın en güçlü ismi Asif Ali Zardari'ye, İngitere'nin Birmingham şehrindeki Pakistanlılara hitap ederken 50 yaşında Sardar Shamim Khan tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırgan ceza almadı.

İngiltere Başbakanı Tony Blair (4 Eylül 2010) .. Irak Savaş'ında imzası bulunan Tony Blair emekli olduktan sonra yapılan ayakkabı saldırısında yumurta da kullanılmıştı.


İngiltere Başbakanı Tony Blair (4 Eylül 2010)

.. Irak Savaş'ında imzası bulunan Tony Blair emekli olduktan sonra yapılan ayakkabı saldırısında yumurta da kullanılmıştı.

Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou (8 Eylül 2012) .. Tayvan kökenli olan Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou, Tayvan'In başkenti Taipei'yi ziyareti esnasında üst üste ayakkabı saldırısına uğradı. Olayın ardından Taiwab polisi 16 bin dolar (37 bin TL) harcayarak 149 ayakkabı ağı satın alarak tüm teşkilata dağıttı.


Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou (8 Eylül 2012)

.. Tayvan kökenli olan Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou, Tayvan'In başkenti Taipei'yi ziyareti esnasında üst üste ayakkabı saldırısına uğradı. Olayın ardından Taiwab polisi 16 bin dolar (37 bin TL) harcayarak 149 ayakkabı ağı satın alarak tüm teşkilata dağıttı.

Yunanistan Başbakanı George Papandreou (11 Eylül 2010) .. Yunanistan tarihin en büyük ekonomik buhranını yaşadığı günlerde Selanik Ticaret Fuarı'nın açılışını yapan dönemim Yunan Başbakanı Papandreou, 50 yaşındaki Stergios Prapavesis tarafından ayakkabı saldırısına uğradı. IMF'ye ve Avrupa Merkez Bankasına teslim olduğunu bağıran Prapavesis'in ağızından çıkan son cümlesi "Sen vatansever değil hainsin" oldu.


Yunanistan Başbakanı George Papandreou (11 Eylül 2010)

.. Yunanistan tarihin en büyük ekonomik buhranını yaşadığı günlerde Selanik Ticaret Fuarı'nın açılışını yapan dönemim Yunan Başbakanı Papandreou, 50 yaşındaki Stergios Prapavesis tarafından ayakkabı saldırısına uğradı. IMF'ye ve Avrupa Merkez Bankasına teslim olduğunu bağıran Prapavesis'in ağızından çıkan son cümlesi

ABD Başkanı George W. Bush (14 Aralık 2008) .. Irak Savaşı'nın mimarı ABD Başkanı George W. Bush görev süresi dolmadan önce Irak'a yaptığı ziyarette ayakkabı atılması dünyada muthiş yankı bulmuştu.


ABD Başkanı George W. Bush (14 Aralık 2008)

.. Irak Savaşı'nın mimarı ABD Başkanı George W. Bush görev süresi dolmadan önce Irak'a yaptığı ziyarette ayakkabı atılması dünyada muthiş yankı bulmuştu.

Çin Başbakanı Wen Jiabao (2 Şubat 2009) .. Londra'da Cambridge Üniversitesi'nde konuşurken bir aktivist ayağa kalktı ve "Niye kendinizi satıyorsunuz. Bu adam söylediği yalanları nasıl dinlersiniz!" diye seslenerek ayakkabı fırlattı.


Çin Başbakanı Wen Jiabao (2 Şubat 2009)

.. Londra'da Cambridge Üniversitesi'nde konuşurken bir aktivist ayağa kalktı ve

Hindistan Başbakanı Manmohan Singh (26 Nisan 2009) .. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh seçim mitingi esnasında kendisine ayakkabı fırlatan 28 yaşındaki saldırgan hakkında şikayetçi olmadı.


Hindistan Başbakanı Manmohan Singh (26 Nisan 2009)

.. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh seçim mitingi esnasında kendisine ayakkabı fırlatan 28 yaşındaki saldırgan hakkında şikayetçi olmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (22 Şubat 2010) .. İspanya'ya resmi bir ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan (o tarihte Başbakan'dı) aracına binerken bir kişi ayakkabısını fırlattı. 'Yaşasın Kürdistan' diye bağıran Suriyeli saldırgan İspanyol polisi tarafından gözaltına alındı. Hokman Joma adlı 27 yaşındaki gence verilen 3 yıllık hapis ve 408 euro para cezaları onaylandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (22 Şubat 2010)

.. İspanya'ya resmi bir ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan (o tarihte Başbakan'dı) aracına binerken bir kişi ayakkabısını fırlattı. 'Yaşasın Kürdistan' diye bağıran Suriyeli saldırgan İspanyol polisi tarafından gözaltına alındı. Hokman Joma adlı 27 yaşındaki gence verilen 3 yıllık hapis ve 408 euro para cezaları onaylandı.

Benzer Galeriler

 • Şah Fırat Operasyonu: Türk Bayrağı böyle göndere çekildi

  Şah Fırat Operasyonu: Türk Bayrağı böyle göndere çekildi

  Suriye'nin Halep kenti sınırları içerisindeki Karakozak köyünde bulunan Süleyman Şah Türbesi'ndeki askerlerin tahliyesi için askeri operasyon düzenlendi.

 • Seçim sonuçlarına ilişkin güldüren capsler

  Seçim sonuçlarına ilişkin güldüren capsler

  7 Haziran milletvekili seçimleri geride kalırken, HDP’nin barajı aşmasıyla 13 yıllık tek parti iktidarı da son buldu. Başta İncicaps’ciler olmak üzere internetin yaratıcı çocukları bu fırsatı da kaçırmadı ve gülümseten çalışmalara imza attı. İşte sizin için derlediğimiz espri dozu yüksek capsler…

 • Sosyal medyada Özgecan Aslan için kampanya

  Sosyal medyada Özgecan Aslan için kampanya

  Vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yurdun bir çok yerinde gösteriler düzenlendi. Sosyal medya da sessiz kalmadı ve yüzlerce kullanıcı bugün siyah giyme kampanyasına katılıp fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. İşte sosyal medyada Özgecan Aslan için siyah giyinen kullanıcıların paylaşımları...

 • Enkaz yığınına dönen Kobani'den 21 çarpıcı fotoğraf!

  Enkaz yığınına dönen Kobani'den 21 çarpıcı fotoğraf!

  Anadolu Ajansı, terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle harabeye dönen Kobani'ye girdi.

 • Süleyman Demirel'in unutulmayan sözleri

  Süleyman Demirel'in unutulmayan sözleri

  Demirel'den geriye bu sözler kaldı... Siyaset sürecinde birbirinden önemli hala akla gelince tebessüm ettiren bazı sözler sarf etti. İşte Süleyman Demirel'den inciler.

 • Sosyal medyada elektrik kesintisi Caps'leri

  Sosyal medyada elektrik kesintisi Caps'leri

  Twitter'da, tüm Türkiye'de yaşanan elektrik kesintileri sonrasında büyük hareketlilik yaşandı!

Sosyal Medya

google play
Listetek © Copyright 2019, All Rights Reserved