Regl dönemi depresyonunu atlatmak için 7 altın öneri

Regl döneminde biz kadınlar dışarı çıkmak istemiyoruz. Hem malum sancılar, hem de kendimizi kötü hissettiğimiz için bu süreci evde geçirmeyi tercih ediyoruz. Peki regl dönemi depresyonunu atlatmak için neler yapabiliriz? İşte size hem ağrılarınızı hafifletecek hem de kendinizi çok daha iyi hissettirecek 7 altın öneri

Yazar : Özge D. Görüntülenme : 4599

1- Masaja gidin: Masaj her durumda rahatlatıcı etkiye sahiptir. Özellikle regl dönemi sancılarında vücudunuzun gevşemesini sağlayarak sizi sakinleştirecek, ağrınızı hafifletecektir. Ayrıca ruhsal yönden kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.


1-	Masaja gidin:
Masaj her durumda rahatlatıcı etkiye sahiptir. Özellikle regl dönemi sancılarında vücudunuzun gevşemesini sağlayarak sizi sakinleştirecek, ağrınızı hafifletecektir. Ayrıca ruhsal yönden kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

2- Yeni bir diziye başlayın: Malum bu dönemi kadınlar genelde evde yatarak geçirmeyi tercih ediyor. Yeni bir diziye başlamak ruhunuza ve bedeninize ilaç gibi gelecek ve hasta psikolojisinden sizi çıkaracaktır.


2-	Yeni bir diziye başlayın:
Malum bu dönemi kadınlar genelde evde yatarak geçirmeyi tercih ediyor. Yeni bir diziye başlamak ruhunuza ve bedeninize ilaç gibi gelecek ve hasta psikolojisinden sizi çıkaracaktır.

3- Sevdiğiniz müzik tarzında yeni bir sanatçı keşfedin: Evet müzik ruhun gıdasıdır. Ancak hep aynı müzikleri dinlemekten bıkmadınız mı? Henüz hala keşfetmediğiniz bir sürü sanatçı var, üstelik bir çoğunun hayranı olabilirsiniz. Yeni şarkıcılar keşfetmek için bundan iyi bir dönem olamaz.


3-	Sevdiğiniz müzik tarzında yeni bir sanatçı keşfedin:
Evet müzik ruhun gıdasıdır. Ancak hep aynı müzikleri dinlemekten bıkmadınız mı? Henüz hala keşfetmediğiniz bir sürü sanatçı var, üstelik bir çoğunun hayranı olabilirsiniz. Yeni şarkıcılar keşfetmek için bundan iyi bir dönem olamaz.

4- Kuaföre gidin: Kuaföre gidip saçınızda değişiklik yapmak her zaman depresyondan çıkmanın ilk akla gelen yoludur. Regl döneminin etkisiyle kadınlar kendilerini olduğundan kötü hissederler. Bu yüzden bu dönemde saçınızda yapacağınız değişiklik size kendinizi daha güzel hissettirecektir. Regl döneminde saçın boyanamayacağı söylentisine de kulak asmamak lazım.


4-	Kuaföre gidin:
Kuaföre gidip saçınızda değişiklik yapmak her zaman depresyondan çıkmanın ilk akla gelen yoludur. Regl döneminin etkisiyle kadınlar kendilerini olduğundan kötü hissederler. Bu yüzden bu dönemde saçınızda yapacağınız değişiklik size kendinizi daha güzel hissettirecektir. Regl döneminde saçın boyanamayacağı söylentisine de kulak asmamak lazım.

5- Yoga: Daha önce hiç yoga yapmadıysanız ve yapanlara hep değişik gözle baktıysanız işte size fırsat. Bu kadar insan yoganın faydasını görüyorsa siz de keşfedebilirsiniz. Hem ağrılarınıza hem de ruhunuza en iyi gelecek aktivite yogadır. Özel hocaya falan da gerek yok. İnternet elinizin altında. Hemen bir yoga videosu açın ve başlayın.


5-	Yoga: 
Daha önce hiç yoga yapmadıysanız ve yapanlara hep değişik gözle baktıysanız işte size fırsat. Bu kadar insan yoganın faydasını görüyorsa siz de keşfedebilirsiniz. Hem ağrılarınıza hem de ruhunuza en iyi gelecek aktivite yogadır. Özel hocaya falan da gerek yok. İnternet elinizin altında. Hemen bir yoga videosu açın ve başlayın.

6- Yemek pişirin: Regl dönemi depresyonunu evde atlatmanın en keyifli ve lezzetli yolu yeni yemek tarifleri denemek. Hem sıkıntınızı giderecek hem de ağrınızı hafifletecek bir yol. Evdeki malzemeler ile yapılacak çok şey var. Hemen internetin başına geçin ve hayranı olacağınız tatları keşfedin.


6-	Yemek pişirin:
Regl dönemi depresyonunu evde atlatmanın en keyifli ve lezzetli yolu yeni yemek tarifleri denemek. Hem sıkıntınızı giderecek hem de ağrınızı hafifletecek bir yol. Evdeki malzemeler ile yapılacak çok şey var. Hemen internetin başına geçin ve hayranı olacağınız tatları keşfedin.

7- Gardırobunuzu düzenleyin: Kadın erkek herkesin ortak sorunu “ne giysem?”. Herkesin giyecek kıyafeti var ama dolabında göremiyor. Çoğu kıyafetimiz dolabımızın kıyısına köşesine sıkışmış halde. Hatta henüz hiç giyilmemiş kıyafetimiz bile var. Regl dönemi depresyonundan kurtulmak için altın öneri. Hem evde sıkıntınızı alacak ve sizi oyalayacak hem de yaptığınızda ohh be dedirtecek bir aktivite.


7-	Gardırobunuzu düzenleyin: 
Kadın erkek herkesin ortak sorunu “ne giysem?”. Herkesin giyecek kıyafeti var ama dolabında göremiyor. Çoğu kıyafetimiz dolabımızın kıyısına köşesine sıkışmış halde. Hatta henüz hiç giyilmemiş kıyafetimiz bile var. Regl dönemi depresyonundan kurtulmak için altın öneri. Hem evde sıkıntınızı alacak ve sizi oyalayacak hem de yaptığınızda ohh be dedirtecek bir aktivite.

Benzer Galeriler


Sosyal Medya

Listetek © Copyright 2020, All Rights Reserved