Android'in Bu Özelliklerini Bilmelisiniz

Android tabanlı telefonlardaki bazı özelliklerden çoğunuzun haberi yoktur. Şimdi size sırayla bu özelliklerden bahsedelim. Uygulamaları ve dosyaları, telefonları birbirlerine tokuşturarak paylaşabilirsiniz.Android cihazlardaki Beam özelliği sayesinde, bir dosyayı iki cihazın NFC özelliğini açık olacak şekilde paylaşabilmek için cihazları sırt sırta olacak şekilde tokuşturup gönder butonuna basın.

Yazar : Yiğit T. Görüntülenme : 3739

Avucunuzu kullanarak telefonunuzu sessize alın ya da ekran görüntüsü alın Telefonunuzun markası eğer Samsung’sa, gelen bir çağrıyı elinizi telefonun üzerinden geçirerek susturabilir, ya da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Palm Motion’un açık olduğuna emin olmak. Bunu da Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden altif hale getirebilirsiniz.


Avucunuzu kullanarak telefonunuzu sessize alın ya da ekran görüntüsü alın
Telefonunuzun markası eğer Samsung’sa, gelen bir çağrıyı elinizi telefonun üzerinden geçirerek susturabilir, ya da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Palm Motion’un açık olduğuna emin olmak. Bunu da Settings > My Device > Motions and Gestures > Palm Motion menüsünden altif hale getirebilirsiniz.

Renkleri ters çevirin Telefonunuzun Settings -> Accessibility -> Negative Colors ayarını yaptıktan sonra telefonunuzun menü renklerini tersine çevirebilirsiniz.


Renkleri ters çevirin
Telefonunuzun Settings -> Accessibility -> Negative Colors ayarını yaptıktan sonra telefonunuzun menü renklerini tersine çevirebilirsiniz.

Fotoğraf ve videolarınızı filmlere dönüştürün Android işletim sistemli telefonunuz eğer 4.3 ve üzeriyse, fotoğraflarınız ve videolarınızla kısa filmler oluşturabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için önce Google+ uygulamasına girip ayarlardan Auto Backup’ı açın, böylelikle her çektiğiniz fotoğraf Google+ da gizli bir dosya içerisinde yedeklenecek. Sonra “Fotoğraflar” kısmının en üst tarafındaki video kamera ikonuna tıklayıp filmde kullanmak istediğiniz dosyaları seçin. Daha sonra müzik ve temayı belirleyin, ardından kalan kısmı Google+ halledecektir.


Fotoğraf ve videolarınızı filmlere dönüştürün
Android işletim sistemli telefonunuz eğer 4.3 ve üzeriyse, fotoğraflarınız ve videolarınızla kısa filmler oluşturabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için önce Google+ uygulamasına girip ayarlardan Auto Backup’ı açın, böylelikle her çektiğiniz fotoğraf Google+ da gizli bir dosya içerisinde yedeklenecek. Sonra “Fotoğraflar” kısmının en üst tarafındaki video kamera ikonuna tıklayıp filmde kullanmak istediğiniz dosyaları seçin. Daha sonra müzik ve temayı belirleyin, ardından kalan kısmı Google+ halledecektir.

Şarjınızla ilgili detaylı bilgi edinin Batarya uygulamalarını kullanmayıp yine de bataryanızla ilgili bilgi almak istiyorsanız *#0228#’i çevirerek pil durumunuzla ilgili detaylı teknik bilgiyi edinebilirsiniz.


Şarjınızla ilgili detaylı bilgi edinin
Batarya uygulamalarını kullanmayıp yine de bataryanızla ilgili bilgi almak istiyorsanız *#0228#’i çevirerek pil durumunuzla ilgili detaylı teknik bilgiyi edinebilirsiniz.

Cihazınızdaki açık olan tablara ulaşın Eğer Chrome ile giriş yaptıysanız tüm açık olan sayfalara erişebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için “Other Devices”a basmanız gerekiyor.


Cihazınızdaki açık olan tablara ulaşın
Eğer Chrome ile giriş yaptıysanız tüm açık olan sayfalara erişebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için “Other Devices”a basmanız gerekiyor.

Ekrana bakarak telefonunuzun aktif olmasını sağlayın Sadece Samsung cihazlarında kullanılan bu özellik, gözleriniz telefondayken ekranın parlak kalmasını sağlıyor. Bunu yapabilmeniz için Settings > Smart Screen > Smart Stay’e basarak aktif hale getirmeniz gerekiyor.


Ekrana bakarak telefonunuzun aktif olmasını sağlayın
Sadece Samsung cihazlarında kullanılan bu özellik, gözleriniz telefondayken ekranın parlak kalmasını sağlıyor. Bunu yapabilmeniz için Settings > Smart Screen > Smart Stay’e basarak aktif hale getirmeniz gerekiyor.

İnternet paketinizi ne kadar kullandığınızı kontrol edin Android kullanıcıları, belirli bir data kullanımına geldiğinizde uyarı alabilir ya da data kullanımını durdurmasını isteyebilir. Bunu yapabilmeniz için gereken tek şey ayarlardan Data Usage’e girmek.


İnternet paketinizi ne kadar kullandığınızı kontrol edin
Android kullanıcıları, belirli bir data kullanımına geldiğinizde uyarı alabilir ya da data kullanımını durdurmasını isteyebilir. Bunu yapabilmeniz için gereken tek şey ayarlardan Data Usage’e girmek.

Kilit ekranınızda iletişim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz Ayarlar > Ekran ayarlarına girerek kilit ekranınızda görüntüleyebildiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.


Kilit ekranınızda iletişim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz
Ayarlar > Ekran ayarlarına girerek kilit ekranınızda görüntüleyebildiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gizli Android’i bulmak Settings > About Device kısmına gelerek Android Version’u seçin. Telefonunuzun versiyonuna göre bir imaj çıkacak. Örneğin Android versiyonunuz KitKat ise K çıkacak.


Gizli Android’i bulmak
Settings > About Device kısmına gelerek Android Version’u seçin. Telefonunuzun versiyonuna göre bir imaj çıkacak. Örneğin Android versiyonunuz KitKat ise K çıkacak.

Benzer Galeriler

 • Bu Teknolojiler Çok Yakında

  Bu Teknolojiler Çok Yakında

  Yakın bir gelecekte bugün servet değerinde olan teknolojiler, akıllı telefonlar gibi sıradanlaşıp hayatımızın parçaları haline gelecekler. Kimisi henüz tanınmayan teknolojilere sahip, kimileri ise mühendislik harikası geliştirmelere uğramışlar. Hepsi de çok yakın bir gelecekte hayatlarımızın sıradan bir parçası olacaklar. "Nasıl olacak?" demeyin, elinizi uzattığınızda size kağıt havlu veren cihazlar, açılan musluklar yirmi sene önce var mıydı? İşte size her an hayatınıza girebilecek 10 yeni teknoloji!

 • 3D Yazıcı ile yapılabilecek 26 gerçekçi obje

  3D Yazıcı ile yapılabilecek 26 gerçekçi obje

  Teknoloji dünyasının en heyecan verici buluşlarından biri olan 3D yazıcılar, büyük bir hızla insanoğlunun hayatında önemini artıyor.

 • Müslümanların Avrupa'ya tanıttığı icatlar

  Müslümanların Avrupa'ya tanıttığı icatlar

  İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Independent Müslüman mucitlerin Avrupa'yı ve dünyayı nasıl değiştirdiğini anlatan bir liste hazırladı.

 • Türk Yıldızları'nın Konya'daki gösterisinden 13 nefeskesen kare!

  Türk Yıldızları'nın Konya'daki gösterisinden 13 nefeskesen kare!

  Türk Hava Kuvvetlerine bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'nın Konya'da yaptığı gösteri nefes kesti.

 • "Albeni"si yüksek 30 İlginç flaş disk tasarımları

  Tasarımcıların yaratıcılıkta sınır tanımadıkları flaş disk tasarımları...

 • Mucitleri yanlış bilinen 10 icat

  Mucitleri yanlış bilinen 10 icat

  Otomobil, ses kaydı, ampul, radyo, telefon ve diğerleri. Mucidi yanlış bilinen en popüler 10 icat.


Sosyal Medya

Listetek © Copyright 2020, All Rights Reserved