Ayakkabıdan nasibini almış 10 önemli siyasi insan

2008 siyasiler için dönüm noktası oldu. o yıl ABD Başkanı George W. Bush’a Irak’ta atılan ayakkabı siyasetçilerin korkulu rüyasına dönüştü. İşte dünyada son 7 yılda ayakkabıdan nasibini almış 10 önemli siyasi figür.

Yazar : Editör Görüntülenme : 3429

İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad (6 Mart 2009) .. İran'da Urmiye şehrini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad'ın konvoyu yaşlı bir adama çarpıp yoluna devam etmesi ardından öfkeli halk Ahmadenijad'ı protesto etti. Protestocular arasından İran liderine ayakkabı fırlatıldı.


İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad (6 Mart 2009)

.. İran'da Urmiye şehrini ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmoud Ahmadenijad'ın konvoyu yaşlı bir adama çarpıp yoluna devam etmesi ardından öfkeli halk Ahmadenijad'ı protesto etti. Protestocular arasından İran liderine ayakkabı fırlatıldı.

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir (Ocak 2010) ... Kanlı lider Ömer el-Beşir, Sudan başkenti Hartum'da yaptığı bir konuşma esnasında ayakkabı saldırısına uğramıştı. Beşir, 4 Mart 2009 tarihinde Savaş Suçları Mahkemesi'nce Darfur'daki çatışmaların sorumlusu olarak resmen suçlanmıştı.


Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir (Ocak 2010)

... Kanlı lider Ömer el-Beşir, Sudan başkenti Hartum'da yaptığı bir konuşma esnasında ayakkabı saldırısına uğramıştı. Beşir, 4 Mart 2009 tarihinde Savaş Suçları Mahkemesi'nce Darfur'daki çatışmaların sorumlusu olarak resmen suçlanmıştı.

Pakistan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zardari (7 Ağustos 2010) .. Pakistan'ın en güçlü ismi Asif Ali Zardari'ye, İngitere'nin Birmingham şehrindeki Pakistanlılara hitap ederken 50 yaşında Sardar Shamim Khan tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırgan ceza almadı.


Pakistan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zardari (7 Ağustos 2010)

.. Pakistan'ın en güçlü ismi Asif Ali Zardari'ye, İngitere'nin Birmingham şehrindeki Pakistanlılara hitap ederken 50 yaşında Sardar Shamim Khan tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırgan ceza almadı.

İngiltere Başbakanı Tony Blair (4 Eylül 2010) .. Irak Savaş'ında imzası bulunan Tony Blair emekli olduktan sonra yapılan ayakkabı saldırısında yumurta da kullanılmıştı.


İngiltere Başbakanı Tony Blair (4 Eylül 2010)

.. Irak Savaş'ında imzası bulunan Tony Blair emekli olduktan sonra yapılan ayakkabı saldırısında yumurta da kullanılmıştı.

Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou (8 Eylül 2012) .. Tayvan kökenli olan Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou, Tayvan'In başkenti Taipei'yi ziyareti esnasında üst üste ayakkabı saldırısına uğradı. Olayın ardından Taiwab polisi 16 bin dolar (37 bin TL) harcayarak 149 ayakkabı ağı satın alarak tüm teşkilata dağıttı.


Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou (8 Eylül 2012)

.. Tayvan kökenli olan Çin Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou, Tayvan'In başkenti Taipei'yi ziyareti esnasında üst üste ayakkabı saldırısına uğradı. Olayın ardından Taiwab polisi 16 bin dolar (37 bin TL) harcayarak 149 ayakkabı ağı satın alarak tüm teşkilata dağıttı.

Yunanistan Başbakanı George Papandreou (11 Eylül 2010) .. Yunanistan tarihin en büyük ekonomik buhranını yaşadığı günlerde Selanik Ticaret Fuarı'nın açılışını yapan dönemim Yunan Başbakanı Papandreou, 50 yaşındaki Stergios Prapavesis tarafından ayakkabı saldırısına uğradı. IMF'ye ve Avrupa Merkez Bankasına teslim olduğunu bağıran Prapavesis'in ağızından çıkan son cümlesi "Sen vatansever değil hainsin" oldu.


Yunanistan Başbakanı George Papandreou (11 Eylül 2010)

.. Yunanistan tarihin en büyük ekonomik buhranını yaşadığı günlerde Selanik Ticaret Fuarı'nın açılışını yapan dönemim Yunan Başbakanı Papandreou, 50 yaşındaki Stergios Prapavesis tarafından ayakkabı saldırısına uğradı. IMF'ye ve Avrupa Merkez Bankasına teslim olduğunu bağıran Prapavesis'in ağızından çıkan son cümlesi

ABD Başkanı George W. Bush (14 Aralık 2008) .. Irak Savaşı'nın mimarı ABD Başkanı George W. Bush görev süresi dolmadan önce Irak'a yaptığı ziyarette ayakkabı atılması dünyada muthiş yankı bulmuştu.


ABD Başkanı George W. Bush (14 Aralık 2008)

.. Irak Savaşı'nın mimarı ABD Başkanı George W. Bush görev süresi dolmadan önce Irak'a yaptığı ziyarette ayakkabı atılması dünyada muthiş yankı bulmuştu.

Çin Başbakanı Wen Jiabao (2 Şubat 2009) .. Londra'da Cambridge Üniversitesi'nde konuşurken bir aktivist ayağa kalktı ve "Niye kendinizi satıyorsunuz. Bu adam söylediği yalanları nasıl dinlersiniz!" diye seslenerek ayakkabı fırlattı.


Çin Başbakanı Wen Jiabao (2 Şubat 2009)

.. Londra'da Cambridge Üniversitesi'nde konuşurken bir aktivist ayağa kalktı ve

Hindistan Başbakanı Manmohan Singh (26 Nisan 2009) .. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh seçim mitingi esnasında kendisine ayakkabı fırlatan 28 yaşındaki saldırgan hakkında şikayetçi olmadı.


Hindistan Başbakanı Manmohan Singh (26 Nisan 2009)

.. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh seçim mitingi esnasında kendisine ayakkabı fırlatan 28 yaşındaki saldırgan hakkında şikayetçi olmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (22 Şubat 2010) .. İspanya'ya resmi bir ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan (o tarihte Başbakan'dı) aracına binerken bir kişi ayakkabısını fırlattı. 'Yaşasın Kürdistan' diye bağıran Suriyeli saldırgan İspanyol polisi tarafından gözaltına alındı. Hokman Joma adlı 27 yaşındaki gence verilen 3 yıllık hapis ve 408 euro para cezaları onaylandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (22 Şubat 2010)

.. İspanya'ya resmi bir ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan (o tarihte Başbakan'dı) aracına binerken bir kişi ayakkabısını fırlattı. 'Yaşasın Kürdistan' diye bağıran Suriyeli saldırgan İspanyol polisi tarafından gözaltına alındı. Hokman Joma adlı 27 yaşındaki gence verilen 3 yıllık hapis ve 408 euro para cezaları onaylandı.

Benzer Galeriler

 • Özal’ın 22. Ölüm yıldönümünde özel fotoğrafları

  Özal’ın 22. Ölüm yıldönümünde özel fotoğrafları

  17 Nisan 1993'te hayatını kaybeden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 22'nci ölüm yıl dönümünde ekonomik ve sosyal gelişmelerdeki başarısının yanı sıra yeni anayasa, başkanlık sistemi, Kürt sorunu ve terörün bitirilmesine dair projeleriyle de hala anılıyor. Anadolu Ajansı arşivinden derlenen karelerde Özal'ın DPT müsteşarlığından Cumhurbaşkanlığı dönemine geçiş serüvenine ait pekçok fotoğraf yer alıyor.

 • Türkiye Gazze için yürüdü

  Türkiye Gazze için yürüdü

  Türkiye'nin pek çok kentinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, düzenlenen eylemlerle protesto edildi. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çok sayıda ilde, Gazze'deki saldırılarda hayatını kaybedenler için protesto gösterileri düzenlendi.

 • Davutoğlu'nun 22 yıl öncsine ait 5 fotoğrafı

  Davutoğlu'nun 22 yıl öncsine ait 5 fotoğrafı

  1990 yılında, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak görev yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun o döneme ait fotoğafları ortaya çıktı.

 • Türk siyasetinde çok konuşulan 9 fotoğraf.

  Türk siyasetinde çok konuşulan 9 fotoğraf.

  Siyasilerin kimi zaman komik, kimi zaman garip ve sıradışı fotoğrafları...

 • Dünyanın en saygın 10 kadın ve 10 erkeği

  Dünyanın en saygın 10 kadın ve 10 erkeği

  Uluslararası araştırma şirketi YouGov'un 23 ülkede 25 bin katılımcıyla yaptığı saygınlık anketi, günümüz dünyasına dair ipuçları veriyor. Sonuçlara göre dünyanın en hayran olduğu kadın ve erkekler arasında şaşırtıcı isimler var. İşte tam liste...

 • Cumhurbaşkanlığı seçim karikatürleri

  Cumhurbaşkanlığı seçim karikatürleri

  Bu Cumhurbaşkanlığı seçim karikatürleri çok konuşulacak...


Sosyal Medya

Listetek © Copyright 2020, All Rights Reserved