Bu Evlerin Fiyatları Dudak Uçuklatıyor

Dünyanın en pahalı evleri görenleri hayrette düşürüyor. Fiyatları akıl almaz derecelerde olan bu evler lüks dizaynlarıyla dikkat çekiyor.

Yazar : Yiğit T. Görüntülenme : 7809

Albemarle House ABD'nin Virginia eyaletindeki Albemarle House, yeşillikler içinde yükselen lüks bir yapı. Evde 45 oda, helikopter sahası, şapel ve havuz var. Thomas Jefferson'ın sahibi olduğu malikanenin değeri ise 100 milyon dolar.


Albemarle House
ABD'nin Virginia eyaletindeki Albemarle House, yeşillikler içinde yükselen lüks bir yapı. Evde 45 oda, helikopter sahası, şapel ve havuz var. Thomas Jefferson'ın sahibi olduğu malikanenin değeri ise 100 milyon dolar.

The Hala Ranch 1991'de inşa edilen The Hala Ranch, ABD'nin Colorado eyaletinde bulunuyor. 15 yatak odası, 16 banyo, badminton kortu, sauna odası, tenis kortu ve atık su arıtma tesisi var. Eski bir Suudi büyükelçisine ait bu çiftlik evinin değeri 135 milyon dolar.


The Hala Ranch
1991'de inşa edilen The Hala Ranch, ABD'nin Colorado eyaletinde bulunuyor. 15 yatak odası, 16 banyo, badminton kortu, sauna odası, tenis kortu ve atık su arıtma tesisi var. Eski bir Suudi büyükelçisine ait bu çiftlik evinin değeri 135 milyon dolar.

Antilla Hindistan'ın en zenginlerinden biri olan Mukesh Ambani, Güney Mumbai'da dillere destan bir ev yaptı. Ambani'nin Antilla adını verdiği modern mimari harikası evi 27 katlı, yani 173 metre yüksekliğinde. Binaya dokuz asansörle çıkılıyor. Bu görkemli evin içinde klinik, sinema salonu ve altı katlı otopark var. Antilla'nın ve ailenin işlerini yapması için lüks evde 600 kişi, tam zamanlı çalışıyor. Ambani ailesinin evinin maliyeti ise 1 milyar dolardan fazla.


Antilla
Hindistan'ın en zenginlerinden biri olan Mukesh Ambani, Güney Mumbai'da dillere destan bir ev yaptı. Ambani'nin Antilla adını verdiği modern mimari harikası evi 27 katlı, yani 173 metre yüksekliğinde. Binaya dokuz asansörle çıkılıyor. Bu görkemli evin içinde klinik, sinema salonu ve altı katlı otopark var. Antilla'nın ve ailenin işlerini yapması için lüks evde 600 kişi, tam zamanlı çalışıyor. Ambani ailesinin evinin maliyeti ise 1 milyar dolardan fazla.

Henley Mansion Konağı 18. yüzyılda inşa edilen bu konak, İngiltere'nin en pahalı ve en güzel evlerinden. Dış mimarisinin klasik duruşu sizi yanıltmasın, içinde yüksek teknolojik cihazlarla donatılmış sinema salonuyla sağlık ve spa merkezi var. Adı açıklanmayan Rus bir milyarder bu konağın yeni sahibi olmak için tam 218 milyon dolar ödedi.


Henley Mansion Konağı
18. yüzyılda inşa edilen bu konak, İngiltere'nin en pahalı ve en güzel evlerinden. Dış mimarisinin klasik duruşu sizi yanıltmasın, içinde yüksek teknolojik cihazlarla donatılmış sinema salonuyla sağlık ve spa merkezi var. Adı açıklanmayan Rus bir milyarder bu konağın yeni sahibi olmak için tam 218 milyon dolar ödedi.

Villa La Palladiana Fransa'da Akdeniz kıyısında bulunan malikanenin geniş terası güneşlenmek için ideal. Akdeniz manzarasını gören malikanenin dokuz süit dairesi, açık ve kapalı geniş havuzu, spor ve sauna salonu var. Denizden gelen ılık rüzgarın sıyırıp geçtiği malikanenin değeri tam 100 milyon avro.


Villa La Palladiana
Fransa'da Akdeniz kıyısında bulunan malikanenin geniş terası güneşlenmek için ideal. Akdeniz manzarasını gören malikanenin dokuz süit dairesi, açık ve kapalı geniş havuzu, spor ve sauna salonu var. Denizden gelen ılık rüzgarın sıyırıp geçtiği malikanenin değeri tam 100 milyon avro.

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı I. Abdülhamid'in oğlu Burhanettin Efendi için amcası Abdülaziz tarafından 1911'de satın alınan ve şehzadenin adını taşıyan 64 odalı bina, İstanbul Boğazı'ndaki en büyük yalılardan biri. Arka bahçesinde büyük kışlık köşkü olan yalının 60 metrelik rıhtımı var. Birçok aşk ve skandal hikayesine konu olan yalının değeri 100 milyon dolar.


Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı
I. Abdülhamid'in oğlu Burhanettin Efendi için amcası Abdülaziz tarafından 1911'de satın alınan ve şehzadenin adını taşıyan 64 odalı bina, İstanbul Boğazı'ndaki en büyük yalılardan biri. Arka bahçesinde büyük kışlık köşkü olan yalının 60 metrelik rıhtımı var. Birçok aşk ve skandal hikayesine konu olan yalının değeri 100 milyon dolar.

Hearst Mansion Hearst Mansion, ABD'nin en gözde yerlerinden Beverly Hills'in ikonu haline gelen bir yapı. 1927'de inşa edilen konağı 1947'de gazete yayımcısı ve siyasetçi William Randolp Hearst satın alınca, rüyalar konağına da adını vermiş oldu. İçinde dört ev, bir apartman, bir kulübe, sinema salonu ve disko olan Hearst Mansion Baba / The Godfather ve Bodyguard filmlerinde de yer aldı. Şimdiki sahibi Leonard Ross olan yapının değeri 165 milyon dolar.


Hearst Mansion
Hearst Mansion, ABD'nin en gözde yerlerinden Beverly Hills'in ikonu haline gelen bir yapı. 1927'de inşa edilen konağı 1947'de gazete yayımcısı ve siyasetçi William Randolp Hearst satın alınca, rüyalar konağına da adını vermiş oldu. İçinde dört ev, bir apartman, bir kulübe, sinema salonu ve disko olan Hearst Mansion Baba / The Godfather ve Bodyguard filmlerinde de yer aldı. Şimdiki sahibi Leonard Ross olan yapının değeri 165 milyon dolar.

Bran Şatosu Romanya'daki Bran Şatosu, Bram Stoker'ın Kont Drakula'sına ilham olduğu için akıllara korkulu düşünceler getirse de dünyanın en pahalı yapılarından biri. Şatonun sahibi Habsburg hanedanının satışa çıkardığı yapıda 57 oda, 17 yatak odası var. Kazıklı Voyvoda'nın da bir dönem kaldığı şatonun değeri 135 milyon dolar.


Bran Şatosu
Romanya'daki Bran Şatosu, Bram Stoker'ın Kont Drakula'sına ilham olduğu için akıllara korkulu düşünceler getirse de dünyanın en pahalı yapılarından biri. Şatonun sahibi Habsburg hanedanının satışa çıkardığı yapıda 57 oda, 17 yatak odası var. Kazıklı Voyvoda'nın da bir dönem kaldığı şatonun değeri 135 milyon dolar.

Villa Leopolda Belçika Kralı II. Lepold için Fransa'da inşa edilen Villa Leopolda, manzarası ve mimarisiyle görsel bir şölen. 80 bin dönümlük villada oturan ünlü isimler arasında Bill Gates de var. Son sahibi bankacı Edmond Safra ölünce, villa eşi Lily Safra'ya kaldı. Harika manzaralı villanın 11 odası ve 14 banyosu var. Villa Leopolda, 500 milyon avroya bir Rus zenginine satılarak dünyanın en pahalı evleri listesine girdi.


Villa Leopolda
Belçika Kralı II. Lepold için Fransa'da inşa edilen Villa Leopolda, manzarası ve mimarisiyle görsel bir şölen. 80 bin dönümlük villada oturan ünlü isimler arasında Bill Gates de var. Son sahibi bankacı Edmond Safra ölünce, villa eşi Lily Safra'ya kaldı. Harika manzaralı villanın 11 odası ve 14 banyosu var. Villa Leopolda, 500 milyon avroya bir Rus zenginine satılarak dünyanın en pahalı evleri listesine girdi.

Fairfield Malikanesi ABD'deki Hamptons köyünde Ira Rennert'in yaptırdığı bu malikanenin talibi çok. Malikanede 29 yatak odası, 39 banyo, üç yemek odası, iki tenis kortu, bowling salonu, basketbol sahası var. En ince ayrıntıya kadar düşünülen ABD'nin bu en büyük evi yaklaşık 170 milyon dolar değerinde.


Fairfield Malikanesi
ABD'deki Hamptons köyünde Ira Rennert'in yaptırdığı bu malikanenin talibi çok. Malikanede 29 yatak odası, 39 banyo, üç yemek odası, iki tenis kortu, bowling salonu, basketbol sahası var. En ince ayrıntıya kadar düşünülen ABD'nin bu en büyük evi yaklaşık 170 milyon dolar değerinde.

Lake Tahoe Malikanesi Ünlü giyim markası Tommy Hilfiger'in kurucularından Joel Hotowitz'in göl kenarındaki malikanesi, ABD'nin Nevada eyaletinde bulunuyor. Yedi yapıdan oluşan malikanede dokuz yatak odası, 19 banyo, havuz ve havuz barı, spa salonu ve 3 bin 200 şişelik şarap mahzeni var. Akıllara zarar göl manzarası olan evin değeri 100 milyon dolar.


Lake Tahoe Malikanesi
Ünlü giyim markası Tommy Hilfiger'in kurucularından Joel Hotowitz'in göl kenarındaki malikanesi, ABD'nin Nevada eyaletinde bulunuyor. Yedi yapıdan oluşan malikanede dokuz yatak odası, 19 banyo, havuz ve havuz barı, spa salonu ve 3 bin 200 şişelik şarap mahzeni var. Akıllara zarar göl manzarası olan evin değeri 100 milyon dolar.

The Manor 1991'de Los Angeles'ta inşa edilen malikane, Fransız şatoları stilinde. İçinde 123 oda, buz pateni sahası, tenis kortları, iki yüzme havuzu, bowling salonu, güzellik ve spa salonuyla 100 araçlık otopark bulunuyor. Bir katı gardıroba dönüştürülen başkanı ve CEO'su Bernie Ecclestone yaşıyor.


The Manor

1991'de Los Angeles'ta inşa edilen malikane, Fransız şatoları stilinde. İçinde 123 oda, buz pateni sahası, tenis kortları, iki yüzme havuzu, bowling salonu, güzellik ve spa salonuyla 100 araçlık otopark bulunuyor. Bir katı gardıroba dönüştürülen başkanı ve CEO'su Bernie Ecclestone yaşıyor.

Maison de L'amitie ABD'nin Florida eyaletindeki Palm Beach'te bulunan eşsiz malikane Donald Trump'a servet kazandırdı. Yeni sahibi Rus işadamı Dmitry Rybolovlev olan malikanede açık ve kapalı havuz, tenis kortu, spor ve spa salonu, sinema salonu bulunuyor. Malikanenin değeriyse 123 milyon dolar.


Maison de L'amitie
ABD'nin Florida eyaletindeki Palm Beach'te bulunan eşsiz malikane Donald Trump'a servet kazandırdı. Yeni sahibi Rus işadamı Dmitry Rybolovlev olan malikanede açık ve kapalı havuz, tenis kortu, spor ve spa salonu, sinema salonu bulunuyor. Malikanenin değeriyse 123 milyon dolar.

Franchuk Villa İngiltere'nin başkenti Londra'da 1997'ye kadar sadece kızların gittiği bir okul olan lüks ev 10 odalı. Ayrıca yer altında bir havuzu, sinema salonu, panik odası, sauna ve jimnastik salonu var. Ukraynalı Elena Franchuk'tan Lübnanlı işadamı Musa Saleme'ye geçen bu beş katlı evin değeri 161 milyon dolar.


Franchuk Villa

İngiltere'nin başkenti Londra'da 1997'ye kadar sadece kızların gittiği bir okul olan lüks ev 10 odalı. Ayrıca yer altında bir havuzu, sinema salonu, panik odası, sauna ve jimnastik salonu var. Ukraynalı Elena Franchuk'tan Lübnanlı işadamı Musa Saleme'ye geçen bu beş katlı evin değeri 161 milyon dolar.

Updown Sarayı İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan saray, 58 hektarlık bir bahçenin içinde. Buckingham Sarayı'nın rakibi olarak anılan Updown'da 103 oda, birçok yüzme havuzu, tenis kortları, bowling ve sinema salonları bulunuyor. Sekiz limuzinin yer aldığı otoparklı sarayın değeriyse 150 milyon dolar. Bu güzel sarayın komşuları arasında ünlü şarkıcı Elton John ve dünyaca ünlü grup Queen'in gitaristi Brian May var.


Updown Sarayı
İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan saray, 58 hektarlık bir bahçenin içinde. Buckingham Sarayı'nın rakibi olarak anılan Updown'da 103 oda, birçok yüzme havuzu, tenis kortları, bowling ve sinema salonları bulunuyor. Sekiz limuzinin yer aldığı otoparklı sarayın değeriyse 150 milyon dolar. Bu güzel sarayın komşuları arasında ünlü şarkıcı Elton John ve dünyaca ünlü grup Queen'in gitaristi Brian May var.

Fleur de Lys ABD Beverly Hills'in en pahalı yapılarından biri de Fleur de Lys. Girişimci Suzanne Saperstein'ın evi olan bu malikanede 12 yatak odası, 15 banyo, birçok koltuklu tiyatro salonu, balo salonu var. En çok fotoğrafı çekilen binalar arasındaki Fleur de Lys'in değeri 125 milyon dolar.


Fleur de Lys

ABD Beverly Hills'in en pahalı yapılarından biri de Fleur de Lys. Girişimci Suzanne Saperstein'ın evi olan bu malikanede 12 yatak odası, 15 banyo, birçok koltuklu tiyatro salonu, balo salonu var. En çok fotoğrafı çekilen binalar arasındaki Fleur de Lys'in değeri 125 milyon dolar.

Benzer Galeriler


Sosyal Medya

Listetek © Copyright 2020, All Rights Reserved