Elektronik cihazlar ile ilgili doğru bilinen 6 yanlış

İşin doğrusunu öğrenmek lazım...

Yazar : Editör Görüntülenme : 3171

1- "Mac işletim sistemine virüs bulaşmıyor." Yanlış! Mac bilgisayarlar da zararlı yazılımlara Windows kadar korumasızdır.


1-

2- "Telefonunuzu şarja takılı halde bırakmak pilini öldürür." Gerçekte bu konuda herhangi bir kanıt yoktur. Cep telefonları çok uzun süredir lithium-ion pil kullanıyorlar ve bu piller tam olarak şarj olduklarında şarj olmayı prize takılı olsalar dahi bırakıyorlar.


2-

3-" Daha fazla mega-piksel daha iyi kamera demektir." 12 ve 8 mega-piksel kameralar arasındaki fark nedir? Bilindiği kadarıyla çok fazla değil. Fotoğrafın kalitesi fotoğrafı yakalayan sensörün ne kadar fazla ışık alabildiğiyle ilgilidir.


3-

4- "Telefonunuzun pili bitip kapanana kadar şarj etmeyin." Bu da lithium-ion pillerle ilgili bir başka mittir. Telefonunuzun bataryası tam olarak bitmeden şarja takmak ona zarar vermez, aksine faydalı bile olabilir.


4-

5- "Akıllı telefonlardaki yüksek çözünürlük her zaman iyidir..." Telefonlardaki ekranın çözünürlüğünün ne olduğu önemli değil. Çünkü insan gözü 300 ppi’dan (pixel per inch – inç başına düşen piksel sayısı) yüksek görüntüleri ayırt edemez.


5-

6- "Bilgisayarınızı her gün kapatmamalısınız.." Bazıları bilgisayarınızı her gün kapatmanın zararlı olduğunu söylese de, kanmayın. Bilgisayarları her gece kapatmak iyidir.


6-

Benzer Galeriler


Sosyal Medya

Listetek © Copyright 2020, All Rights Reserved